Döntetlenezett a svájci Bázel otthonában a Slovan

Updated: marec 10, 2023

Döntetlennel kezdte az Európai Konferencia-liga nyolcaddöntőjét a pozsonyi Slovan, amely 2:2-es eredmény ért el a svájci Bázel otthonában.

Nem vonzott nagy nézősereget a mérkőzés, a 40 ezres bázeli stadionban csak 13 ezer szurkoló foglalt helyet. Hamar vezetést szerzett a hazai csapat, amikor is a 6. percben Ndoye lövését Chovan kiütötte, a kipattanót pedig Amdouni vágta a hálóba – 1:0. Előnybe és fölénybe került a Bázel, de csak a 17. percig, amikor Medveděv lövése a hálóban kötött ki – 1:1. A találatot még a VAR is vizsgálta. A 40. percben ismét előnyhöz jutott a svájci együttes, Kade passza után Zeqiri megpattanó lövése végződött a hálóban – 2:1. Még az első félidőben Kucka és Chakvetadze lehetőségét is a svájci kapus védte.
A második félidőben próbált egyenlíteni a Slovan, ami a 70. percben sikerült is, ugyanis Weiss beadását Abubakari fejelte a hálóba – 2:2. Mivel az idegenben szerzett gólok fontossága már nem számít annyira, mint korábban, így nem került nagy előnybe a Slovan a visszavágó előtt, viszont biztató eredményt ért el.

A visszavágó mérkőzésre egy hét múlva, március 16-án kerül sor Pozsonyban, 18:45 órai kezdettel.