BL: Kétgólos győzelemmel jutott tovább a Slovan

Updated: júl 20, 2023

Kétgólos győzelmet aratott a Slovan a luxemburgi Swift Hesper otthonában, ezzel bejutott a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörébe.

Miután az első mérkőzésen 1:1-es döntetlen született Pozsonyban, a Slovannak győzni kellett a továbbjutáshoz. Az első mérkőzéshez hasonlóan, ezúttal is már a találkozó elején büntetőt rúghatott a luxemburgi csapat, de Borjan kapus megfogta a lövést. Az 55. percben Barseghjan egy remek  passz után tört be a tizenhatosba, hátulról Sacras szabálytalankodott, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyes pontról ifjabb Weiss nem hibázott – 0:1. A 62. percben ismét Barseghjan tört be a tizenhatosba, ezúttal Skenderovic szabálytalankodott, a büntetőt ismét ifj. Weiss értékesítette – 0:2. A Slovan 3:1-es összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörébe, ahol a bosnyák Zrinskij Mostar lesz a pozsonyiak ellenfele.