BL: Döntetlenezett a luxemburgi bajnokkal a Slovan

Updated: júl 13, 2023

Döntetlennel kezdte a Bajnokok Ligája első selejtezőkörét a Slovan, amely hazai pályán a luxemburgi Swift Hesper ellen értek el 1:1-es eredményt.

Aktívan játszott a luxemburgi gárda, amely ezzel meglepte a Slovan csapatát. A 22. percben előnyhöz jutottak a vendégek. Kankava a tizenhatoson belül szabálytalankodott, a büntetőt a VAR is megerősítette, Stolz pedig értékesítette – 0:1. Nem tartott sokáig az előny, ugyanis három perccel később ifjabb Weiss szabadrúgásból bevette Dupire kapuját – 1:1. A hangulat egyre fokozódott, egészen az első félidő hosszabbításáig. Ekkor a vendégek játékosa, Ekofo szabálytalankodott Kuckával szemben, ami után a földre kerültek, a Slovan játékosa pedig megharapta ellenfelét. A videobíró elemzése után a játékvezető piros lappal jutalmazta Kucka megmozdulását. Fordulás után mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, de az eredmény nem változott.

A visszavágóra egy hét múlva kerül sor a luxemburgi bajnok otthonában.