A Slovan legyőzésével ismét kupagyőztes a Nagyszombat

Updated: máj 1, 2023

A Nagyszombat nyerte a Slovnaft Cup 2022/2023-as kiírását, miután a fináléban hosszabbítás után múlta felül az ősi rivális Slovan csapatát.

Hazai pályán vívhatta a kupadöntőt a Nagyszombat, ugyanis a finálé helyszínét már korábban meghatározták. Az első félidő nem hozott gólt, viszont fordulás után felpörögtek az események. Az 57. percben Green kapott remek labdát a jobb oldalon, éles szögből Vantruba lábai között a hálóba talált – 0:1. Tartota előnyét a Slovan, míg a Spartak játékosai több veszélyes helyzetet is vezettek. A helyzet a 86. percben változott meg, amikor is Azevedo beadását Taiwo küldte egyből a kapuba. A rendes játékidő döntetlennel zárult, így jöhetett a hosszabbítás. A 110. percben Savvidis jobboldali beadására Paur ugrott fel a legjobban és fejjel vezetést szerzett a Nagyszombat számára. A végeredményt a videobírónak köszönhetően büntetőből állította be a Spartak. A 120. percben Agbo Taiwo ellen szabálytalankodott, a játékvezető a VAR-nak köszönhetően büntetőt itélt, amit Twardzik szerencsével értékesített – 3:1.
A Spartak ezzel megvédte a kupagyőzelmet, ugyanis 2022 után 2023-ban is elhódította a Szlovák Kupát, összességében pedig már nyolcadik alkalommal szerezte meg a trófeát. A dunaszerdahelyi Iván Alex a 116. percben lépett pályára, és kétszeres kupagyőztesnek mondhatja magát.