Az Ultrabalatont teljesítette a Nagymegyeri Futóklub csapata

Updated: máj 8, 2023

Ismét teljesítették az Ultrabalatont a Nagymegyeri Futóklub tagjai, akik ezúttal is váltóban 210 kilométert futottak.

Az elmúlt hétvégén került megrendezésre a XVII. NN Ultrabalaton, amelyen a Csallóközből a Nagymegyeri Futóklub tagjai is rajthoz álltak.

A részletekről Vörös Róbert, a futóklub elnöke számolt be. „Május első hétvégéjén megrendezésre került a 17. Ultrabalaton, ahol idén 7fős váltóval indultunk. A verseny május 7-én, szombaton reggel 9 órakor rajtolt Balatonfüredről Keszthely irányába, majd a déli parton végigfutva jutottunk vissza Balatonfüredre. Számokban kifejezve a 210 kilométert 17 óra 58 perc 15 másodperc alatt futottunk le, így vasárnap hajnali 3 órakor értünk célba egy teljes Balaton kör után. Csapatunk nagyon jól teljesített, ugyanis a tavalyi időeredményünket több mint másfél órával sikerült megjavítani. Közel száz 7 fős csapat állt rajthoz, a mi csapatunk a 12. helyen végzett, ami mindannyiunknak nagyon nagy öröm és büszkeség volt. Fejenként 30-40 km között futottunk, de a lényeg a remek hangulat, a jókedv, vidámság és a komfortzónából való kilépés volt. Köszönöm a csapatomnak, hogy idén is ott voltunk, hogy ilyen szép eredményt értünk el és alig várják a jövő évi UB-t.“ – zárta a futóklub elnöke.

Fotó: Nagymegyeri Futóklub