5 érmet szereztek Győrszentivánon a bősi Oyama Dojo versenyzői

Updated: marec 25, 2024

Az elmúlt hétvégén a bősi Oyama dojo hét versenyzője mérettette meg magát a Győrszentivánon megrendezett Ashihara Karate Országos Bajnokságon.

A versenyen 3 ország (Magyarország, Szlovákia, Ukrajna) 283 versenyzője vett részt. A bősi karatékák közül hárman életük első versenyén vettek részt és sikeresen helytálltak.

Nagy Sofia (U14 női, 60 kg open B) első helyen, Mészáros Effi Veronika (U8 női, 30 kg open) második helyen és Presinszky Ádám (U14 férfi 70 kg open) negyedik helyen végzett. Kiss Hanna (U8 női, -30 kg) két győztes mérkőzés után arany érmet szerzett a versenyen. Husvéth Bendegúz (U10 férfi, -35 kg) három mérkőzés után a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Takács Márk (U10 férfi, -25 kg) sajnos a döntőben alulmaradt, így az értékes második hellyel gazdagodott. Csicsay Róbert (U14 férfi -45 kg) lecsúszott a dobogóról, így a negyediken helyen zárta a versenyt.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai 3 aranyéremmel és 2 ezüstéremmel, valamint sok új tapasztalattal tértek haza a versenyről.

Fotó: Fekete Annamária