Rangadót nyert a MOL Fehérvár otthonában a Ferencváros

Updated: október 27, 2019

A bajnok Ferencváros Sigér Dávid két góljával 2-1-re nyert a listavezető MOL Fehérvár vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójának zárómérkőzésén.

A zöld-fehérek ezzel pontszámban beérték a 22-22 pontos Fehérvárt és Mezőkövesdet, de egy meccsel kevesebbet játszottak.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)
MOL Aréna Sóstó, 12 192 néző, v.: Berke
gólszerző: Milanov (86.), illetve Sigér (24., 63.)
sárga lap: Kovács I. (18.), Nikolov (29.), Hangya (91.), illetve Botka (13.), Haratyin (18.), Civic (20.), Blazic (49.), Heister (73.), Dvali (78.), Lovrencsics (87.)

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Rus, Musliu, Hangya – Nikolov, Elek Á. (Bamgboye 69.) – Kovács I. (Milanov 70.), Pantic, Petrjak – Futács (Hodzic a szünetben)

FTC: Dibusz – Botka, Blazic, Dvali, Civic (Heister 72.) – Sigér, Haratyin, Ihnatyenko – Varga R. (Lovrencsics 84.), Isael, Tokmac (Zubkov 57.)

A listavezető Fehérvár nem a legjobb előjelekkel kezdte a bajnok elleni rangadót, mivel a bemelegítésnél megsérült az eredetileg a kezdőcsapatba nevezett Juhász Roland, akinek a helyén Rus Adrián lépett pályára. A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, mindkét együttes kereste a réseket a másik védekezésében. A Ferencváros találta meg előbb a kapuhoz vezető utat, és egy szabadrúgást követően Sigér Dávid révén megszerezte a vezetést. Nagyobb sebességre kapcsoltak a fehérváriak, de a szünetig igazán komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a vendégkapu előtt.

Fordulást követően is a Vidi próbálkozott többet, mégis a fővárosiak szereztek újabb gólt, akik Sigér megpattanó lövésével már kétgólos előnyben voltak. A Fehérvár óriási erőket mozgósított a szépítő találatért, ám minden próbálkozásukat hatástalanította a remekül védő Dibusz Dénes. A rendes játékidő vége előtt nem sokkal összejött a hazaiaknak a szépítés, egy lepattanó labdát Georgi Milanov lőtt a kapuba. A hosszabbítás perceiben újra Dibusz volt a főszereplő, óriási védésekkel segítette csapatát, és bravúrjai végül győzelmet értek a Ferencvárosnak.