Hét góllal tömte ki a Diósgyőrt az éllovas Ferencváros

Updated: marec 2, 2019

Az éllovas Ferencváros 7-0-ra kiütötte szombaton a vendég Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában. A hazai együttesben három játékos is két gólt szerzett.

OTP Bank Liga, 23. forduló:
Ferencváros-Diósgyőri VTK 7-0 (3-0)
Groupama Aréna, 9437 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Gorriaran (27.), Varga R. (32., 56. – az elsőt 11-esből), Szignyevics (43., 58.), Lanzafame (84., 87. – az elsőt 11-esből )
sárga lap: Brkovic (32.), Tamás M. (47.)
piros lap: Karan (67.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister (Botka, 75.) – Sigér, Haratin – Varga R., Gorriaran (Leandro, 75.), Petrjak – Szignyevics (Lanzafame, 62.)

Diósgyőr: Bukrán – Polgár, Brkovic (Sesztakov, a szünetben), Karan, Tamás M. (Ndzoumou, 61.), Juhar – Tajti, Márkvárt (Mazalovic, 61.), Szabó B. – Mihajlovic, Prosser

A Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de hiába dolgozott ki helyzeteket, a vezetést csak a 27. percben szerezte meg Gorriaran révén. A DVTK elsősorban a védekezésre koncentrált, viszont bátran indult kontrára, Prosser előtt két lehetőség is adódott. A hazaiak a 32. percben büntetőből növelték előnyüket – Varga Roland volt az ítéletvégrehajtó -, amivel sikerült megtörniük az addig lelkes diósgyőrieket, akik a szünetben már háromgólos hátrányban voltak.
A házigazdák a második félidő elején két perc alatt két gólt értek el: előbb Varga, majd Szignyevics szerezte meg fejjel második találatát. A Ferencváros lendülete tovább tartott, a 67. percben pedig létszámfölénybe is került: Karan buktatta a legmozgékonyabb hazai játékost, Petrjakot. A végjátékban a csereként pályára lépő Lanzafame is duplázott, végképp gólzáporossá téve a hazai sikert.

A Ferencváros sorozatban negyedszer győzte le a diósgyőrieket – harmadik alkalommal otthon -, ezeken a találkozókon a gólkülönbsége 19-2. A DVTK-t az egy héttel ezelőtti, 5-0-s újpesti vereség után ismét padlóra küldték. A ferencvárosi együttes pályaválasztóként immár 32 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban.