Elmaradt a bajnoki ünneplés, kapaszkodik a Diósgyőr

Updated: apríl 19, 2021

Kisvárdán is elmaradt az FTC bajnoki ünneplése. A DVTK feltámadt a közvetlen rivális Budafok ellen. Kiéleződni látszik a harc a bennmaradásért az OTP Bank liga 29. fordulója után.

Budafoki MTE–Diósgyőri VTK 1:2 (0:1)
gólszerzők: Kovács Dávid 52., ill. Asmir Suljič 18., 57.
A 11. helyen álló Budafok a bajnokság utolsó helyén tanyázó Diósgyőrt fogadta. Mindkét csapat célja az NB1-es tagság megtartása. A 17. percben Asmir Suljič bólintott a kapu alsó sarkába, majd az 52. percben Kovács egyenlített. Pár perccel később Suljič újra villant, aki ezúttal lábbal lőtte ki az alsó sarkat. A Diósgyőr így fontos 3 pontot gyűjtött be és 1 pontra megközelítette a budafokiakat.

Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC  3:0 (2:0)
gólszerzők: Lirim Kastrati 9., Nikola Mitrovič 43., Tallo 60.
Az újpestiek előrelépés reményében léptek pályára. A mérkőzés első lehetősége a hazai csapat előtt adódott, amikor Kastrati beadásnak szánt labdája becsorgott a kapuba. A 43. percben Beridze elküldte védőjét, és szépen tálalt a kapitány, Mitrovič elé, aki meglőtte csapata második találatát. A második félidőben Pauljevič középre tekerését Tallo bólintotta be. A hazaiak könnyen húzták be a 3 pontot és előzték meg a kövesdieket.

Kisvárda Master Good–Ferencvárosi TC 0:0
A várdaiak célja az volt, hogy az FTC ne náluk ünnepelje a bajnoki címet. A Fradinál csupán az a kérdés, melyik fordulóban biztosítsák be matematikailag is bajnoki címüket.  Élete első NB1-es meccsén pályára lépett Bogdán Ádám is a Fradi színeiben. Számára az 52. perc tartogatott izgalmakat: egy oldalról belőtt szabadrúgás után kiesett kezéből a labda, amit Jelena Richárd kotort be a kapuba. A játékvezető azonban nem adta meg a találatot, így maradt a gólnélküli döntetlen.

Paksi FC–Zalaegerszegi TE FC 1:1 (0:1)
gólszerzők: Böde Dániel 50., ill. Kálnoki-Kis Dávid 18.
A 4. helyen tanyázó Paks a kiesés elől menekülő ZTE csapatát fogadta. A 18. percben Babati szöglete után Hegedűs kapus rosszul jött ki, így a lecsorgó labdát Kálnoki-Kis fejelte a kapuba. Az 50. percben egy paksi szöglet után Böde Dániel fejéről került a labda a hálóba, beállítva ezzel a végeredményt.

Puskás Akadémia FC–MTK Budapest 3:0 (2:0)
gólszerzők: Kiss Tamás 9.,  Jakub Plšek 36. – 11-esből, 69.
A felcsútiak azzal a tudattal vágtak neki az MTK elleni meccsnek, hogy ha nyernek, akkor biztossá válik a szezon végén a dobogós helyezés. A mérkőzés elején Kiss Tamás fejese ért célba. A 34. percben Balutat buktatták a tizenhatoson belül, s a jogosan megítélt büntetővel növelték a hazaiak az előnyüket. A második félidőben egy kontra után beállították a hazaiak a végeredményt. Az MTK továbbra is versenyben van a harmadik helyért.

Budapest Honvéd FC–MOL Fehérvár FC 2:3 (2:1)
gólszerzők: Balogh Norbert 25., Nagy Dominik 41. ill. Nikolics Nemanja 22. – 11-esből, Lyes Houri 78. – 11-esből, Nego Loic 90.
Nikolics büntetője után a hazaiaknak sikerült fordítaniuk az első félidőben. A 78. percben jött az újabb Vidi-büntető, a mérkőzés végén pedig Nego fordította meg a mérkőzést. A Honvéd továbbra sem tud elszakadni a kieső zónából, a Fehérvár őrzi harmadik helyét.

1. Ferencváros 29 19 9          1          60:19               66
  2. Puskás Akadémia FC 29 17        4          8          43:32               55
  3. MOL Fehérvár FC 29 13 8          8          57:34               47
  4. Paksi FC 29 11        8          10        60:55               41
  5. MTK Budapest 29 10        9          10        39:39               39
  6. Kisvárda 29 10        9          10        24:34               39
  7. Újpest FC 29 11        5          13        40:57               38
  8. Mezőkövesd 29 10        8          11        31:38               38