Vereséggel, de a harmadik helyen zárta az idényt a HC DAC

Updated: apríl 13, 2022

Vereséggel zárta a MOL Extraliga idényét a HC DAC, a sárga-kékek a cseh Poruba otthonában maradtak alul 27:25 arányban. A dunaszerdahelyi csapat ezzel a harmadik helyen végzett a cseh-szlovák közös bajnokságban.

Végig szorosan alakult a mérkőzés. Az első 10 perc a DAC számára sikerült jobban, a sárga-kékek három góllal is vezettek. Ennek ellenére a félidő 15:15-ös eredménnyel zárult. A második félidő is hasonlóan szorosan alakult, viszont az utolsó tíz perc a hazaiaknak kedvezett. A 48. percben 22:22 volt az állás, ezután viszont a Poruba öt gólt szerzett, míg a DAC csak hármat. Ezzel a sárga-kékek 27:25-ös vereséggel zárták a MOL Extraliga idényét.
A bajnoki címet a Nagymihály hódította el, a második helyen a Most, míg a harmadik helyen a DAC csapata zárt.

MOL Extraliga:
DHC Sokol Poruba – HC DAC 27:25 (15:15)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara, Juhos Kata 6-6, Bízik Réka 5, Élő Beatrix 3, Pénzes Mónika, Demeter Virág Orsolya 2-2, Hudák Emma 1.