Súlyos vereséget szenvedett a Kynžvart otthonában a HC DAC

Updated: marec 30, 2022

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a HC DAC Dunaszerdahely, a sárga-kékek a cseh Házená Kynžvart otthonában szenvedtek 37:25-ös vereséget.

Továbbra is több meghatározó játékosa nélkül volt kénytelen pályára lépni a DAC, a sérülések folyamatosan tizedelik a csapatot.

Az első gólt a DAC szerezte, majd a hazaiak fordítottak, de a 11. percben 6:6-ra egyenlítettek a sárga-kékek. A Kynžvart játékosai a félidőig hét gólos előnyt dolgoztak ki, amit a szünet után tovább növeltek. Fordulás után sorozatban ötször találtak be a hazaiak és a 34. percben már 12 góllal vezettek. Próbált felzárkózni a DAC, de hat góllal közelebb nem kerültek a cseh csapathoz. Az utolsó 10 percben a Kynžvart csapata remekelt, végül pedig 12 góllal verte a DAC együttesét.

Házená Kynžvart – HC DAC 37:25 (18:11)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka, Sári Barbara 7-7, Juhos Kata, Erika Rajnohová 4-4, Péntes Mónika 2, Hudák Emma 1.