Siker Poruba ellen, sorozatban hatodik bajnoki győzelmét aratta a HC DAC

Updated: november 17, 2021

Újabb magabiztos győzelmet aratott a HC DAC Dunaszerdahely, a sárga-kékek a MOL Extraliga 12. fordulójában a cseh Sokol Poruba együttesét múlták felül 28:20 arányban.

Az első perctől kezdve a DAC akarat érvényesült a pályán, már a 7. percben ötgólos előnyt dolgozott ki Debre Viktor legénysége. A 18. perctől a félidőig csak DAC góloknak örülhetett a közönség, a sárga-kékek sorozatban kilencszer találtak a hálóba, így a félidőben tízzel vezetett a hazai együttes. Fordulás után próbált felzárkózni a Poruba, de hét gólnál közelebb nem jutott a DAC-hoz. A csallóközi együttes végül nyolc góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. Ezzel a DAC sorozatban hatodik bajnoki győzelmét aratta, szombaton pedig az osztrák Stockerau ellen mérkőzik az Európa Kupa 3. fordulójának visszavágóján.

HC DAC Dunaszerdahely – DHC Sokol Poruba 28:20 (17:7)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix, Juhos Kata 8-8, Bugár Cintia, Hudák Emma 3-3, Sári Barbara 2, Pénzes Mónika, Jagodič Melani, Németh Natália, Demeter Virág Orsolya 1-1.