Öt gólos vereséget szenvedett Nagymihályban a HC DAC

Updated: máj 23, 2021

Kikapott Nagymihályban a HC DAC, a sárga-kékek négy gólos vereséget szenvedtek a szlovák bajnokság döntőjének első mérkőzésén.

Fantasztikusan kezdte a találkozót a DAC, négy perc alatt négy gólt is szerzett és 0:4 volt az állás. Egészen a 15. percig tartotta előnyét a DAC, a hazaiak viszont átvették a vezetést, sorozatban négy gólt is szereztek. A félidőre 13:11-es eredmény alakult ki. Folytatás után tartotta előnyét a Nagymihály, 13 perccel a vége előtt öt góllal is vezetett, viszont a DAC ismét beindult. Az utolsó két percben viszont háromszor is betaláltak a hazaiak, ezzel beállítva a 27:22-es végeredményt.

A döntő második mérkőzésére május 26-án, szerdán kerül sor Dunaszerdahelyen.

MŠK Iuventa Nagymihály – HC DAC Dunaszerdahely 27:22 (13:11)
A DAC gólszerzői: Bugár Cintia 5, Kristína Pastorková 4, Juhos Kata, Bízik Réka 3-3, Straka Mária, Élő Beatrix 2-2, Pénzes Mónika, Bízik Boglárka, Demeter Virág Orsolya 1-1.