Magabiztos győzelem, az éllovas Most csapatát verte a HC DAC

Updated: október 19, 2022

Legyőzte az éllovas Most csapatát a HC DAC, a dunaszerdahelyi gárda 31:24 arányban múlta felül cseh ellenfelét a MOL Extraliga 7. fordulójában.

A mérkőzést a cseh együttes kezdte jobban, a 3. percben már két góllal is vezetett, ráadásul a 8. percre már háromgólos előnyt dolgozott ki. A DAC folyamatosan dolgozta le hátrányát, a 13. percben egyenlített, a 16. percben pedig már vezetett. A félidőre kétgólos előnyt dolgoztak ki a sárga-kékek, fordulás után pedig tovább remekeltek. A mérkőzés végéhez közeledve folyamatosan növelte előnyét a dunaszerdahelyi gárda, a vége pedig hétlógos győzelem lett. A Most ezzel elszenvedte első vereségét a bajnokságban.

HC DAC – DHK Baník Most 31:24 (16:14)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 6, Eliška Desortová 5, Sári Barbara, Élő Beatrix 4-4, Juhos Kata, Hornyák Bernadett, Erika Rajnohová 3-3, Natália Némethová 2, Kristína Pastorková 1.