Kiütötte a prágai Slavia csapatát a HC DAC

Updated: február 26, 2022

Továbbra is remekel a HC DAC Dunaszerdahely csapata, a sárga-kékek a MOL Extraligában ezúttal a cseh SK Slavia Prága együttesét múlta felül 29:19 arányban.

A Slavia szerzett vezetést és az előnyét a 12. percig tartani is tudta, viszont Élő Beatrix sorozatban háromszor is betalált, ezzel fordított a DAC: A sárga-kékek nem csak hogy vezetést szereztek, de folyamatosan növelték előnyüket, így a szünetre már ötgólos előnnyel vonultak. Fordulás után tovább remekelt a DAC, folyamatosan növelte előnyét. Főleg az utolsó 19 perc volt impozáns, amikor a DAC 9, ellenfele pedig csak két gólt szerzett. Ezzel a DAC sorozatban tizenkettedik bajnoki győzelmét aratta a MOL Extraligában.

HC DAC – DHC Slavia 29:19 (17:12)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 8, Juhos kata, Natália Némethová, Erika Rajnohová 4-4, Sári Barbara, Bízik Réka 3-3, Kristína Pastorková 2, Pénzes Mónika 1.