Kiütéses vereséget mért prágai ellenfelére a HC DAC

Updated: marec 10, 2021

Újabb parádés győzelmet aratott a kézilabda MOL Extraligában a HC DAC csapata, amely 18 góllal múlta felül a cseh Slavia együttesét.

A mérkőzés első percétől kezdve remekelt a DAC, amely esélyt sem adott a prágai csapatnak. Főleg a 15. perctól brillíroztak Debre Viktor játékosai, akik 8 perc alatt sorozatban hét gólt szereztek. A sárga-kékek folyamatosan növelték előnyüket, míg a szünetre 11 gólos előnnyel vonultak. A játék képe a második félidőben sem változott, tovább növelte előnyét a DAC, míg a végén 18 góllal múlta felül prágai ellenfelét. A DAC ezzel visszavágott ellenfelének az egy héttel korábban elszenvedett 24:19-es vereségért. Újabb pozitív jel, hogy a gólszerzésből 11 játékos vette ki a részét.

HC DAC – DHC Slavia Prága 38:20 (22:11)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix, Juhos Kata 6-6, Bízik Boglárka, Mészáros Réka, Kristína Pastorková, Bugár Cintia 4-4, Jagodič Melani, Bízik Réka 3-3, Demeter Virág Orsolya 2, Pénzes Mónika, Straka Mária 1-1.

Fotó: HC DAC