Kiütéses győzelmet aratott Stomfán a HC DAC

Updated: november 30, 2022

Kiütéses győzelmet aratott Stomfán a HC DAC, a sárga-kékek idegenben győztek 18:34 arányban a MOL Extraliga 10. fordulójában.

A DAC győzelme egy pillanatra sem forgott veszélyben, már a 7. percben négy góllal, 1:5 arányban vezettek a sárga-kékek. Próbált lépést tartani a hazai csapat, de sikertelenül, ugyanis a dunaszerdahelyi gárda folyamatosan növelte előnyét, és már a félidőre 8 gólos előnnyel vonultak. Fordulás után sem változott a játék képe, egyre nagyobb előnyre tett szert a DAC. A csapatból többen is kivették részüket a gólszerzésben, Debre Viktor legénysége pedig 16 góllal múlta felül a sereghajtót. A DAC ezzel a sikerrel sorozatban ötödik győzelmét aratta.

AHT HC Tatran Stomfa – HC DAC 18:34 (9:17)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 6, Pénzes Mónika, Hornyák Bernadett, Élő Beatrix 5-5, Sári Barbara, Bízik Réka 4-4, Eiška Desortová, Kristína Pastorková 2-2, Kovács Noémi 1.

Fotó: HC DAC