Kilencgólos győzelemmel kezdte a rájátszást a HC DAC

Updated: máj 8, 2021

Győzelemmel kezdte a szlovák liga rájátszását a HC DAC, a dunaszerdahelyi gárda Vágsellye ellen diadalmaskodott.

Miután véget ért a cseh-szlovák MOL Extraliga alapszakasza, a legjobb négy szlovák együttes mérkőzik meg a szlovák bajnoki címért. z elődöntőben a DAC a rivális Vágsellyét fogadta. A találkozót a sárga-kékek kezdték jobban, az első negyedóra után már 11:3-ra vezetett a DAC. Próbált felzárkózni a Duslo csapata, a szünetre viszont öt gólos DAC-előnnyel vonultak a csapatok. Fordulás után csökkentette hátrányát a Vágsellye, 3 gólos különbség is kialakult, de az utolsó 5 percben remekeltek Debre Viktor védencei és sorozatban öt gólt szereztek. Végül kilenc gólos sikert aratott a DAC az elődöntő visszavágója előtt, melyre szerdán, május 12-én kerül sor.

HC DAC Dunaszerdahely – HK Slovan Duslo Vágsellye 33:24 (17:12)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 10, Élő Beatrix 9, Juhos Kata 8, Bugár Cintia 3, Straka Mária, Mészáros Réka, Kristína Pastorková 1-1.

Fotó: HC DAC