Kikapott Písekben, megszakadt a DAC veretlenségi sorozata

Updated: marec 12, 2022

Megszakadt a DAC 13 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, a sárga-kékek a Písek otthonában szenvedtek 37:31-es vereséget.

Továbbra is rengeteg sérült játékosa nélkül volt kénytelen kiállni a DAC. Az első öt perc során a hazaiak voltak fölényben, három gólos előnyt sikerült kidolgozni, viszont a DAC egyenlíteni tudott. A félidőig folyamatosan szorosan alakult a találkozó. Fordulás után remekül kezdett a DAC, hamar két gólos előnyre tett szert, a hazaiak viszont fordítani tudtak. A 47. percben már öt góllal vezetett a Písek, ráadásul növelte is előnyét, a DAC viszont már csak közelebb tudott zárkózni, többre nem futotta. A sárga-kékek 13 mérkőzés után először szenvedtek vereséget a MOL Extraligában.

Sokol Písek – HC DAC 37:31 (17:17)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 8, Élő Beatrix 6, Sári Barbara 5, Bugár Cintia, Hudák Emma 3-3, Pénzes Mónika, Juhos Kata 2-2, Mészáros Réka, Erika Rajnohová 1-1.