Kézilabda BL: A Barcelonát legyőzve harmadik a Veszprém

Updated: jún 4, 2017

A Telekom Veszprém harmadikként zárt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen 34-30-ra legyőzte a Barcelonát.

A két együttes közös története során ez volt az ötödik magyar siker, egyszer döntetlent játszottak, a katalánok pedig 13 meccset nyertek.
A Veszprém három ezüst után története első bronzérmét szerezte a BL-ben. A távozó vezetőedző, Javier Sabaté most irányította utolsó alkalommal a magyar csapatot.

Férfi Bajnokok Ligája, a 3. helyért:
Telekom Veszprém-Barcelona (spanyol) 34-30 (18-17)
a Veszprém gólszerzői: Palmarsson 8, Lékai, Nagy L., Ugalde 6-6, Nilsson 5, Gajic 2, Ancsin 1

A Veszprém csapatából Schuch Timuzsin, Marko Kopljar és Ligetvári Patrik mellett a pályafutását befejező jobbszélsőt, Gulyás Pétert nem nevezte Javier Sabaté vezetőedző a meccsre.
A magyar együttes hatékony támadójátékkal és Mirko Alilovic bravúrjainak köszönhetően jó kapusteljesítménnyel kezdte a találkozót, így a 14. percben már négy góllal vezetett (9-5). A katalánok kapuja előtt Lékai Máté, Aron Palmarsson és Cristian Ugalde remekelt, és egy ideig a folytatásban sem változott a játék képe. A csapatok a megszokottnál kisebb hangsúlyt fektettek a védekezésre, így gólokban gazdag volt a találkozó (12-8).
A hajrában néhány veszprémi pontatlanságot kihasználva a Barcelona felzárkózott, majd egyenlítenie is sikerült (16-16). Ekkorra Alilovic teljesítménye jelentősen visszaesett, de Ugalde találatainak köszönhetően egy góllal a magyar csapat állt jobban a szünetben (18-17).
A második felvonásban már Mikler Roland őrizte a veszprémi kaput, aki remek formában lépett pályára, de a támadójáték pontatlanabbá vált, így az ellenfél ismét egyenlített (22-22). Ahogyan a Paris Saint-Germain elleni szombati elődöntőben a magyar együttesnek, úgy ezúttal a katalánoknak kellett folyamatosan futniuk az eredmény után (25-22).
Javier Sabaté időkérése után a továbbra is parádésan lövő Nilsson, valamint Nagy László góljaival már öt gól volt a különbség (27-22), de a spanyol csapat ettől sem tört meg, és tovább küzdött a felzárkózásért (31-27).
A végjátékban Palmarsson háromszor is eredményes volt, ezzel az 57. percben eldőlt a találkozó (33-28).
A Barcelona legjobbja a francia Timothey N’guessan volt hat góllal, Valero Rivera és Raúl Entrerrios pedig egyaránt ötször talált be.