Kettős győzelemmel jutott az Európa Kupa nyolcaddöntőjébe a HC DAC

Updated: november 20, 2021

Kiütéses győzelemmel jutott az Európa Kupa nyolcaddöntőjébe a HC DAC, a sárga-kékek a visszavágó mérkőzésen 36:18-ra múlták felül az osztrák UHC Stockerau együttesét.

Kilencgólos előnnyel várta a mérkőzést a DAC, viszont semmit sem bízott a véletlenre. Már a 11. percben nyolc gólos előnyt dolgoztak ki a sárga-kékek, ráadásul a 7. percben a kapus, Oguntoye Viktória is betalált. A félidőre 12 góllal vezetett a DAC, fordulás pedig tovább nőtt a a fölény. Végül 18 góllal, 36:18 arányban győzött a DAC, amely kettős győzelemmel az Európa Kupa nyolcaddöntőjébe jutott.

EHF Európa Kupa, 3. forduló visszavágó:
HC DAC Dunaszerdahely – UHC Stockerau 36:18
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 8, Sári Barbara 6, Juhos Kata 5, Pénzes Mónika 4, Németh Natália, Hudák Emma 3-3, Jagodič Melani, Bugár Cintia 2-2, Oguntoye Viktória, Mészáros Réka, Erika Rajnohová 1-1.