Két gólos DAC vereség Vágsellyén

Updated: máj 12, 2021

Két gólos vereséget szenvedett a Vágsellye otthonában a HC DAC Dunaszerdahely, így a harmadik találkozó dönti el a szlovák bajnokság döntőjébe jutását.

A mérkőzés első gólját a DAC szerezte, ezután viszont fordítottak a hazaiak és átvették az irányítást. A Duslo gárdája a 14. percben hét góllal is vezetett, a szünetre 5 gólos előnnyel vonultak.
Jobban kezdte a második félidőt a Vágsellye, kilenc gólra is feltornázta az előnyt, de a DAC folyamatosan ledolgozta hátrányát. Fordítani viszont már nem sikerült, így az elődöntő második mérkőzését a Vágsellye nyerte. A mindent eldöntő harmadik találkozót május 15-én, Dunaszerdahelyen rendezik.

HK Duslo Vágsellye – HC DAC 30:28 (16:11)
A DAC góllövői: Élő Beatrix 6, Bízik Boglárka, Bízik Réka 5-5, Bugár Cintia, Kristína Pastorková 4-4, Juhos Kata 3, Straka Mária 1.

Az elődöntő állása 1:1.

Fotó: HC DAC