Győzött Písekben, bebiztosította dobogós helyezését a HC DAC

Updated: apríl 7, 2021

Sorozatban hatodik győzelmét aratta a HC DAC Dunaszerdahely kézilabda csapat, amely a MOL Extraligában a Písek otthonában diadalmaskodott 22:37 arányban.

Ismét remekül kezdte a mérkőzést a DAC, az első 7 perc még kiegyenlített volt, de utána beindult a sárga-kék gépezet és a félidőre 9:16-os dunaszerdahelyi vezetés alakult ki. Fordulás után tovább növelte előnyét a DAC, ráadásul a fiatal tehetségek is gólokkal mutatták be tehetségüket. A végére 15 góllal győzött a dunaszerdahelyi gárda. A DAC ezzel bebiztosította dobogós helyezését, így a harmadik helynél már nem zárhatja rosszabb helyen az Extraliga idényét, ezzel történelmi bronzérmet szerzett!

Sokol Písek – HC DAC 22:37 (9:16)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 10, Bízik Boglárka 8, Jagodič Melani, Juhos Kata, Bugár Cintia 3-3, Pénzes Mónika, Bízik Réka, Demeter Virág Orsolya 2-2, Straka Mária, Kucsera Rebeka, Hornyák Panna, Mészáros Réka 1-1.