Győzelemmel hangolt az Európa Kupára a HC DAC

Updated: október 14, 2021

Magabiztos győzelmet aratott a HC DAC a MOL Extraliga 6. fordulójában, a sárga-kékek a cseh Zlín együttesét múlták felül 37:22 arányban.

Az első gólt a vendégcsapat szerezte, a DAC viszont öt találattal válaszolt. Az elejétől kezdve fölényben játszottak a sárga-kékek, már a félidőre 9 gólos előnyt dolgoztak ki. Fordulás után próbált felzárkózni a Zlín, a 42. percben hátrányát 5 gólra csökkentette, viszont a DAC ismét beindította a gólgyártást és a végére 15 góllal verte ellenfelét. Az újonnan igazolt Hudák Emma öt góllal vette ki részét a sikerből. A DAC győzelemmel hangolt a szombati Európa Kupa mérkőzésre, amely során a bosnyák Borac Banja Luka ellen lépnek pályára.

HC DAC – Handball PSG Zlín 37:22 (17:8)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix, Bízik Réka 8-8, Hudák Emma 5, Pénzes Mónika 4, Bízik Boglárka 3, Demeter Virág Orsolya, Sári Barbara, Jagodič Melani 2-2, Mészáros Réka, Juhos Kata, Bugár Cintia 1-1.

Fotó: HC DAC