Győzelemmel és bronzéremmel zárta a MOL Extraligát a HC DAC

Updated: apríl 10, 2021

Győzelemmel zárta a MOL Extraligát a HC DAC, amely hazai pályán az Olomouc együttesét múlta felül 31:25 arányban.

Hagyományosan, jól kezdte a mérkőzést a DAC, az első 20 percben gólokkal főleg Élő Beatrix és Bízik Réka remekeltek. Folyamatosan előnyben játszott a DAC, a félidőre 17:9-es állással vonultak a csapatok. Fordulás után próbált felzárkózni a cseh gárda, de a DAC kilenc gólosra is növelte előnyét. A végén még a fiatalok is gólokkal remekeltek, a DAC pedig hat gólos győzelmet aratott. Ezzel lezárult a közös cseh-szlovák bajnokság a DAC számára, amely bronzéremmel zárta a pontvadászatot.

HC DAC – DHK Zora Olomouc 31:25 (17:9)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Élő Beatrix 10, Bízik Réka 9, Straka Mária 3, Juhos Kata, Demeter Virág Orsolya, Bugár Cintia 2-2, Hornyák Panna, Bízik Boglárka, Mészáros Réka 1-1.

Fotó: HC DAC