Gólzáporos győzelemmel kezdte az évet a HC DAC

Updated: január 5, 2022

Győzelemmel kezdte az új évet a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a MOL Extraligában a Stomfa otthonában aratott gólgazdag győzelmet.

Az első tíz perc még szorosan alakult, viszont a DAC átvette az irányítást, és sorozatban érkeztek a sárga-kékek gólok. Már a félidőben 10 góllal vezettek Debre Viktor védencei, a remek játék pedig a második félidőben is folytatódott. A DAC tovább remekelt, végül 18 góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. A dunaszerdahelyi gárda számára ez volt a sorozatban a hetedik bajnoki győzelem. Legközelebb január 15-én lép pályára a DAC, amikor is az Európa Kupa nyolcaddöntőjében a svéd Kristianstad együttesét fogadja.

MOL Extraliga 13. forduló:

HC Tatran Somfa – HC DAC 16:34 (8:18)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 6, Pénzes Mónika, Németh Natália 5-5, Bízik Boglárka, Erika Rajnohová 4-4, Hudák Emma 3, Mészáros Réka, Sári Barbara 2-2, Kucsera Rebeka, Demeter Virág Orsolya, Bugár Cintia 1-1.