Ezüstérmes a Szlovák Kupában a HC DAC

Updated: apríl 10, 2022

Ezüstérmet szerzett a Szlovák Kupában a HC DAC, miután a fináléban két góllal maradt alul a Nagymihállyal szemben.

Az első gólt Hudák Emma révén a DAC szerezte, viszont a Nagymihály fordítotani tudott. Az első 10 perc szorosan alakult, ezután viszont a keleti együttes növelte előnyét, a 22. percben már négy góllal is vezetett. A DAC nem adta fel, a félidőre 11:11-es eredmény alakult ki. Fordulás után továbbra is szorosan alakult a mérkőzés kimenetele, nem tudott nagyobb előnyt kidolgozni a Nagymihály, a DAC pedig folyamatosan zárkózott fel. Öt perccel a vége előtt két góllal húzott el a Nagymihály, az előnyt a mérkőzés végéig megtartotta, így az Iuventa együttese szerezte meg a Szlovák Kupát. A nagymihályiak  0 2012/2013-as idény óta sorozatban kilencedik alkalommal hódították el a trófeát.

Szlovák Kupa, döntő:
Iuventa Nagymihály – HC DAC 23:21 (11:11)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata, Sári Barbara 5-5, Bízik Réka, Erika Rajnohová 4-4, Hudák Emma 3.

Fotó: HC DAC