Európa-kupa: Kétgólos vereséget szenvedett a DAC a Kristianstad ellen

Updated: január 15, 2022

Kétgólos vereséget szenvedett a HC DAC Dunaszerdahely az Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót másnap, vasárnap játsszák, szintén Dunaszerdahelyen.

Hudák és Bízik révén jól kezdett a DAC, de végig szorosan alakult az első félidő eredménye. Először a 23. percben szerzett vezetést a svéd alakulat, de a DAC fordítani tudott, így a félidőre 13:12-es eredménnyel vonultak a csapatok. A szünet után sem változott a játék képe, fej-fej mellett haladt a két csapat. Az 53. percben 21:18-as állásnál három góllal is vezetett a DAC, ez után viszont már csak a Kristianstad játékosai találtak a hálóba és fordítani tudtak. A nyolcaddöntő első mérkőzését a Kristianstad nyerte, viszont a visszavágóra ismét Dunaszerdahelyen kerül sor.

HC DAC – Kristianstad 21:23
A DAC gólszerzői: Erika Rajnohová 5, Hudák Emma 4, Bízik Réka 3, Bízik Boglárka, Juhos Kata, Németh Natália 2-2, Kristína Pastorková, Sári Barbara, Élő Beatrix 1-1.

Fotó: HC DAC