Egy gólos vereséget szenvedett a Zlín ellen a HC DAC Dunaszerdahely

Updated: január 25, 2020

Szoros vereséget szenvedett a HC DAC a női MOL Extraliga 18. fordulójában, amely során a cseh Zlín együttese ellen maradt alul 28:29 arányban.

Nem alakult jól az első játékrész a hazai csapat számára, végig a Zlín állt vezetésre, a félidőre pedig három gólos előnnyel vonult a cseh együttes. Fordulás után egyre szorosabbá alakult a mérkőzés, folyamatosan felzárkózott a dunaszerdahelyi csapat, habár 12 perccel a vége előtt még 5 góllal is vezetett a Zlín. A hajrá parádésan sikerült, az utolsó 10 percben 7 gólt is szerzett a csallóközi együttes, fordítani is tudott, de a végén a cseh gárda kétszer is betalált és győzni tudott.

HC DAC – Handball PSG Zlín 28:29(12:15)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bízik Boglárka 10, Straka Mária 5, Lelkes Lilla 4, Rajnohová Mónika 3, Bugár Cintia 2, Pénzes Mónika, Kozma Dominika, Mészáros Réka, Demeter Virág Orsolya 1-1.