Bronzérmet szerzett a somorjai női kosárlabda csapat

Updated: apríl 18, 2019

Újabb történelmi sikert ért el a somorjai női kosárlabda csapat, amely az Extraliga rájátszásában a harmadik helyért folyó csatában diadalmaskodott és bronzérmet szerzett.

Az alapszakaszt a negyedik helyen záró somorjaiak magabiztosan jutottak tovább a Nyitra ellen (2:0), az elődöntőben viszont a bajnoki címre pályázó Rózsahegy várt rájuk, amely végül nagy falatnak bizonyult és 3:0-ás összesítéssel búcsúztatta a csallóközi gárdát. A bronzmérkőzésen az alapszakasz 3. helyezett Young Angels Kassa volt az ellenfél, de a somorjaiak idegenben (58:62) és hazai pályán (74:62) is győzni tudtak.

Ezzel ismét történelmi sikert értek el, ugyanis a győzelemmel a klub történelme során másodszor végzett a harmadik helyen a somorjai kosárlabda csapat. A megtelt Samaria Sportcentrum így büszkén ünnepelhette érmes csapatát.

Fotó: samorin.sk/Dobsa