A Valur elleni győzelemmel kezdte az Európa-kupát a HC DAC

Updated: október 8, 2022

Győzelemmel kezdte az Európa-kupát a HC DAC Dunaszerdahely, amely az izlandi Valur együttesét múlta felül 29:26 arányban, így előnyben várja a vasárnapi visszavágót.

Az izlandi Valur együttese ellen kezdte az Európa-kupa 2. körét a HC DAC, mindkét mérkőzését hazai pályán vívja a sárga-kék együttes. Az első gólt még a Valur szerezte, de hamar fordított a DAC, viszont az ellenfél a 7. percben ismét egyenlíteni tudott. Az első félidő végig szorosan alakult, így a félidőre 13:13-as eredménnyel vonultak a csapatok. Fordulás után remekül kezdtek a sárga-kékek, hamar három gólos előnyt dolgoztak ki. A 45. percben 21:21-re egyenlítettek a vendégek, de a végéig a DAC három gólos előnyt dolgozott ki. A dunaszerdahelyi csapatban Magera Noémi kapus poszton remekelt, a legtöbb lövést (15) pedig Élő Beatrix adta le. A visszavágó vasárnap érkezik, szintén a dunaszerdahelyi sportcsarnokban.

EHF Európa-kupa, 2. forduló:
HC DAC – Valur 29:26 (13:13)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 8, Élő Beatrix 7, Desortová Eliška 6, Némethová Natália 3, Sári Barbara, Erika Rajnohová 2-2, Juhos Kata 1.