A cseh Slavia otthonában szenvedett vereséget a HC DAC

Updated: marec 3, 2021

Kikapott Prágában a HC DAC, a sárga-kékek 24:19-es vereséget szenvedtek a Slavia otthonában a MOL Extraliga 20. fordulójában.

Fantasztikusan kezdett a DAC, amely a 6. percben már 1:4-re is vezetett. A 12. percig tartotta három gólos előnyét a sárga-kék együttes, ezután viszont sorozatban négy gólt szerzett a Slavia. A továbbiakban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre 12:10-es hazai vezetés alakult ki. A második félidőt is remekül kezdte a DAC, sorozatban négy gólt szerzett a dunaszerdahelyi gárda és ismét előnybe került. Egészen a 44. percig vezetett a DAC, viszont a Slavia 16:18-as állásnál sorozatban három bedobott góllal átvette az előnyt. 19:19-es állás után már csak a prágaiak találtak a hálóba, ezzel beállítva a 24:19-es végeredményt.  A DAC számára ez volt a negyedik vereség a bajnokságban, viszont az elmúlt három hét során már a hetedik mérkőzést játszotta.

DHC Slavia Prága – HC DAC Dunaszerdahely 24:19 (12:10)
A DAC gólszerzői: Monika Rajnohová 5, Élő Beatrix 4, Bízik Réka, Kristína Pastorková 3-3, Bugár Cintia 2, Juhos Kata, Straka Mária 1-1.

Fotó: HC DAC