A cseh Poruba otthonában is győzött a HC DAC

Updated: september 10, 2022

Vesztes első félidő után győzni tudott a DAC a cseh Poruba otthonában a MOL Extraliga 2. fordulójában.

Szorosan kezdődött a mérkőzés a DAC számára, a sárga-kékek a 7. percben két góllal is vezettek, a Poruba játékosai viszont fordítani tudtak. Folyamatosan fej-fej mellett haladt a két együttes, de a vezetés a hazai oldalon maradt. Nem tudott felzárkózni a DAC, a félidőre 17:13-as eredmény alakult ki. Fordulás után jól indult a félidő a DAC számára, a 41. percben már egyenlő volt az állás, három perccel később már átvette a vezetést a sárga-kék együttes. Egy remek ötgólos sorozatnak köszönhetően az 52. percben már ötgólos volt a dunaszerdahelyi előny. A hazaiak már csak korrigálni tudtak, így a DAC a remek második félidőnek köszönhetően győzelemmel távozott Porubáról. A sárga-kékek mezében Hornyák Bernadett remekelt, aki 10 gólt szerzett.

DHC Sokol Poruba – HC DAC 24:28 (17:13)
A DAC gólszerzői: Hornyák Bernadett 10, Juhos Kata 7, Bízik Réka 4, Németh Natália 3, Sári Barbara 2, Élő Beatrix, Mészáros Réka 1-1.

Fotó: HC DAC