A cseh Kynžvart sem okozott gondot, ismét győzött a HC DAC

Updated: november 26, 2022

Sorozatban negyedszer is győzött a HC DAC, a sárga-kékek a cseh-szlovák Extraliga 9. fordulójában a Kynžvart együttesét múlták felül 32:24 arányban.

Hiába vezetett három góllal a 4. percben a DAC, a vendégek a 9. percre egyenlíteni tudtak. Az első játékrész szorosan alakult, a hazai vezetést a vendégek kiegyenlítették. A 22. percben átvette a vezetést a Kynžvart, de a DAC a 28. percben ismét vezetett, ráadásul a szünetre kétgólos előnyt dolgozott ki. A második játékrész jobban alakuld a dunaszerdahelyi gárda számára, az első öt percben öt gólt is szereztek. Folyamatosan növelte előnyét a DAC, a 45. percben már kilenc gól volt az előny, a cseh csapat pedig már nem tudott felzárkózni. Végül nyolc góllal múlta felül ellenfelét a HC DAC.

HC DAC – Házená Kynžvart 32:24 (15:13)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 9, Élő Beatrix 8, Juhos Kata 4, Hornyák Bernadett, Natália Némethová 3-3, Sári Barbara 2, Mészáros Réka, Eliška Desortová, Kristína Pastorková 1-1.

Fotó: HC DAC