A Baník Most ellen szenvedte el első vereségét a HC DAC

Updated: september 18, 2021

Elszenvedte első vereségét a MOL Extraligában a DAC DAC, a sárga-kékek a cseh Baník Most ellen kaptak ki 23:28 arányban.

Több meghatározó játékosa nélkül volt kénytelen kiállni a DAC, hiszen például Oguntoye Viktóra kézsérülést szenvedett, azóta már az operáción is túl van. A mérkőzés kezdetétől a Most játszott előnyben, nem engedte vezetéshez a sárga-kékeket, habár a DAC többször is próbált felzárkózni. A szünetre két gólos előnnyel vonultak a csapatok, de fordulás után sem változott a játék képe. Folyamatosan tartotta az 1-2 gólos előnyét a Most, az utolsó öt percben pedig sorozatos gólokkal eldöntötte a mérkőzés sorsát. A DAC számára két győzelem után ez volt az első vereség az Extraligában.

HC DAC – Baník Most 23:28 (12:14)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 11, Bízik Róka 5, Juhos Kata 3, Pénzes Mónika, Bugár Cintia 2-2.