Újabb csoda a Bajnokok Ligájában, a Real Madrid bejutott a fináléba

Updated: máj 5, 2022

Csodát tett a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Real Madrid, amely vert helyzetből fordított és győzött a Manchester City ellen.

Az első mérkőzésen 4:3 arányban győzött a City, amely remekül játszott a visszavágón. Nem engedte kibontakozni a madridi csapatot. A 73. percben Mahrez egy remekül elhelyezett lövéssel szerzett vezetést és fél lábbal már továbblőtte a City együttesét. Akik viszont befejezték a mérkőzés nézését a 89. percben, azok bánhatják. A 90. percben a Real első kapura tartó lövéséből Rodrygo egyenlített, majd a 91. percben a vezetést is megszerezte a Real számára. Ezzel 5:5-ös összesítés alakult ki, amivel hosszabbítás következett, de a 95. percben érkezett Benzema, aki kiharcolt majd elvégzett egy büntetőt, eldöntve a továbbjutás sorsát.

A Real Madrid fantasztikus fordítással győzött és bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, ahol a Liverpool csapatával mérkőznek.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó
Real Madrid (spanyol)-Manchester City (angol) 3:1 (0:0, 2:1, 3:1) – hosszabbítás után
Madrid, Santiago Bernabeu Stadion, v.: Orsato (olasz)
gólszerzők: Rodrygo (90., 90+1.), Benzema (95.), illetve Mahrez (73.)
Továbbjutott: a Real Madrid 6-5-ös összesítéssel.

Fotó: UEFA Twitter