Kiütéssel győzött a Barcelona az El Clásicón

Updated: október 28, 2018

A Barcelona Luis Suárez triplájának is köszönhetően hazai pályán 5–1-re verte a Real Madridot a spanyol élvonal 10. fordulójában.

Több mint tíz év, 2007 decembere óta először fordult elő újra, hogy az El Clásicón Lionel Messi és Cristiano Ronaldo sem lépett pályára.

Az első félidőben a katalánok akarata érvényesült, már a 11. percben megszerezték a vezetést: a bal szélen elfutó Jordi Alba centerezett tökéletesen, az egyedül érkező Philippe Coutinho pedig kilenc méterről nem hibázott. A kombinatív támadást harminc passz előzte meg. Fél óra elteltével már 2-0 állt az eredményjelzőn: Raphaël Varane akasztotta össze Luis Suárez lábát a tizenhatoson belül, az uruguayi támadó pedig nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt.

A szünet utáni percekben fordult a játék képe, öt perc elteltével Marcelo szépített. A brazil balhátvéd kedden a Viktoria Plzen ellen a Bajnokok Ligájában győztes gólt szerzett, s szépített múlt szombaton a Levante ellen, így először talált be három egymást követő tétmérkőzésen a Real Madrid színeiben. Ezt követően a házigazdák előtt adódott több nagy helyzet, s a kapufát is eltalálták, majd negyedórával a rendes játékidő vége előtt Suárez megszerezte második gólját: a tizenegyespont magasságából fejelt Thibaut Courtois kapujába.

Teljesítményét nyolc perccel később koronázta meg: egy madridi védelmi hiba után nyolc méterről pöckölte a kapus fölött a hálóba a labdát, ezzel megszerezte első mesterhármasát az El Clásico történetében.

A 87. percben Arturo Vidal fejesével alakult ki a végeredmény, így 2010 novembere után szerzett öt gólt a rangadón a Barcelona, illetve 2015 novembere után nyert ismét négygólos különbséggel.

Ezzel hét pontra nőtt a katalán együttes előnye a királyi gárda előtt, amelynél veszélybe került a vezetőedző Julen Lopetegui állása.