Győzelemmel zárta a csoportmérkőzéseket Olaszország és Svájc

Updated: jún 20, 2021

Az olasz labdarúgó-válogatott hibátlan mérleggel, elsőként jutott a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe, miután a csoportkör harmadik fordulójában, vasárnap 1-0-ra legyőzte Wales együttesét Rómában.

Az olaszok veretlenségi sorozata immár harminc mérkőzést számlál és 2018 szeptembere óta tart, ez pedig legutóbb az 1930-as évek olasz csapatának sikerült.
Roberto Mancini szövetségi kapitány tanítványai ráadásul sorozatban 11 győzelemnél járnak, és ezeken a meccseken még gólt sem kaptak.
Svájc 3-1-re legyőzte Törökországot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap Bakuban, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit.

A svájciak az A csoport harmadik helyén végeztek, mert két góllal rosszabb a gólarányuk mint a szintén 4 pontos walesi együttesé, így nyolcaddöntőbe jutásuk a többi csoport eredményétől függ.

Eredmény, csoportkör, 3. forduló, A csoport:
Olaszország-Wales 1-0 (1-0)
Róma, Stadio Olimpico, 11 541 néző, v.: Ovidiu Hategan (román)
gólszerző: Pessina (39.)
kiállítva: Ampadu (55.)
sárga lap: Pessina (79.), illetve Allen (51.), Gunter (79.)
Olaszország: Donnarumma (Sirigu, 89.) – Tolói, Bonucci (Acerbi, a szünetben), Bastoni, Emerson – Pessina (Castrovilli, 87.), Jorginho (Cristante, 75.), Verratti – Chiesa, Belotti, Bernardeschi (Raspadori, 75.)
Wales: Ward – Gunter, Rodon, Ampadu – Roberts, Allen (Levitt, 86.), Morrell (Moore, 60.), Williams (Davies, 86.) – Bale (Brooks, 86.), Ramsey, James (Wilson, 74.)

Svájc-Törökország 3-1 (2-0)
Baku, 17 138 néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Seferovic (6.), Shaqiri (26., 68.), illetve Kahveci (62.)
sárga lap: Xhaka (78.), illetve Calhanoglu (70.), Celik (75.), Söyüncü (76.)
Svájc: Sommer – Widmer (Mbabu, 92.), Elvedi, Akanji, Rodriguez – Freuler, Xhaka, Zuber (Benito, 85.), Shaqiri (Vargas, 76.) – Embolo (Mehmedi, 85.), Seferovic (Gavranovic, 76.)
Törökország: Cakir – Celik, Demiral, Söyüncü, Ayhan (Yokuslu, 64.), Müldür – Tufan (Yazici, 64.), Calhanoglu (Toköz, 86.), Kahveci (Kökcü, 80.) – Ünder (Karaman, 80.), Yilmaz

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Olaszország 9 pont, 2. (és továbbjutott) Wales 4 (3-2), 3. Svájc 4 (4-5), 4. Törökország 0