Brazília nyerte a Copa Américát

Updated: júl 8, 2019

Brazília nyerte a Copa Américát, miután a döntőben 3:1 arányban múlta felül Peru csapatát.

Favoritként várta a döntőt a brazil válogatott, amely az félidőben előnnyel vonult szünetre. Az utolsó 20 percben emberhátrányban játszott a brazil csapat, Gabriel Jesus kapott piros lapot, de a végeredményt büntetőből Richarlison állította be.  Brazília 12 év után nyerte meg ismét a Copa Américát.

Brazília – Peru 3:1 (2:1)
Gólszerzők: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richarlison (11-ből) – 44. Guerrero (11-ből).
Brazília: Alisson – Alves, Marquinhos, Silva, Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho, Everton (0%+3. Allan)– Firmino (75. Richarlison)
Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (83. Gonzales), Yotún – Carrillo, Cueva, E. Flores – Guerrero.