BL: Nyolc gól a Chelsea-Ajax mérkőzésen, hátrányból győzött a Dortmund

Updated: november 6, 2019

Őrült mérkőzéseket hozott a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. mérkőzése, vert helyzetből fordított a Dortmund, a Chelsea pedig pontot szerzett.

A Szoboszlaival felálló Salzburg pontot szerzett Nápolyban, a Liverpool egy góllal bizonyult jobbnak a belga Genk csapatától. A Slavia hatalmas bravúrt ért el a Barcelona otthonában, a prágai együttes pontot szerzett a spanyol gigásszal szemben. Elképesztő fordulatot mutatott be a Borussia Dortmund, amely a félidőben már kétgólos hátrányban volt az olasz Interrel szemben, de csaknem 30 perc alatt fordítani tudott. A Lyon a Benficát, a Lipcse a Zenit együttesét győzte le csoportjában. A Valencia magabiztos győzelmet aratott a Lille ellen, a Chelsea viszont őrült mérkőzésen szerzett pontot. Az Ajax a félidőben már 1:3-ra, az 55. percben pedig 1:4-re vezetett, de a Chelsea egy elképesztő hajrában három gólt is szerzett és egyenlíteni tudott. Ehhez persze kellett a két piros lap az Ajax oldalán.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
E csoport:
SSC Napoli (olasz)-Salzburg (osztrák) 1:1 (1:1)
gól: Lozano (43.), illetve Haaland (11., 11-esből)
FC Liverpool (angol)-Genk (belga) 2:1 (1:1)
gól: Wijnaldum (14.), Oxlade-Chamberlain (53.), illetve Samata (41.)
A csoport állása: 1. FC Liverpool 9 pont, 2. SSC Napoli 8, 3. Salzburg 4, 4. Genk 1

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-Internazionale (olasz) 3:2 (0.2)
gól: Hakimi (51., 77.), Brandt (64.), illetve Martinez (5.), Vecino (40.)
FC Barcelona (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 0:0
A csoport állása: 1. FC Barcelona 8 pont, 2. Borussia Dortmund 7, 3. Internazionale 4, 4. Slavia Praha 2

G csoport:
Olympique Lyon (francia)-Benfica (portugál) 3:1 (2:0)
gól: Andersen (4.), Depay (33.), Traore (89.), illetve Seferovic (76.)
Zenit (orosz)-RB Leipzig (német) 0:2 (0:1)
gól: Demme (45+5.), Sabitzer (63.)
A csoport állása: 1. RB Leipzig 9 pont, 2. Olympique Lyon 7, 3. Zenit 4, 4. Benfica 3

H csoport:
Chelsea (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 4:4 (1:3)
gól: Jorginho (4., 71. – mindkettőt 11-esből), Azpilicueta (63.), James (74.), illetve Abraham (2. – öngól), Promes (20.), Kepa (35. – öngól), Van de Beek (55.)
piros lap: Blind (68.), Veltman (69.)
Valencia (spanyol)-Lille (francia) 4:1 (0:1)
gól: Parejo (66. – 11-esből), Soumaoro (82. – öngól), Kondogbia (84.), Torres (90.), illetve Osimhen (25.)
A csoport állása: 1. Ajax Amsterdam 7 pont (10-5), 2. Chelsea 7 (7-6), 3. Valencia 7 (6-5), 4. Lille 1