A Villareal nyerte az Európa-ligát

Updated: máj 27, 2021

A Villarreal nyerte a labdarúgó Európa-ligát, miután a szerdai gdanski döntőben 1-1-es döntetlen és hosszabbítás után tizenegyesekkel 11-10-re legyőzte a Manchester Unitedet.

Az első félóra végén Parejo beadását Moreno küldte a kapuba, ezzel vezetést szerezve a Villareal számára. Fordulás után az 55. percben Rashford belőtt labdáját az ötösről Cavani lőtte a hálóba, egyenlítve a United számára.
Miután sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem esett gól, következhettek a büntetők. A tizenegyeseknél a 11. párosnál csak a Manchester kapusa, De Gea hibázott, ezzel a Villareal pedig megszerezte első trófeáját. A spanyol csapat trénere, Unai Emery rekordot állított fel, ugyanis edzői pályafutása negyedik Európa liga győzelmét aratta.

Európa-liga, döntő:
Villarreal (spanyol)-Manchester United (angol) 1:1 (1:0, 1:1, 1:1) – tizenegyesekkel: 11:10
Gdansk, 9500 néző, v.: Clément Turpin (francia)
gólszerzők: Moreno (29.), illetve Cavani (55.)
sárga lap: Capoue (54.), Foyth (84.), illetve Bailly (82.), Cavani (113.)
Villarreal: Rulli – Foyth (Gaspar, 88.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (Alberto Moreno, 88.) – Parejo, Capoue (Raba, 123.), Trigueros (Moi Gomez, 77.) – Gerard Moreno, Bacca (Coquelin, 60.), Pino (Paco Alcacer, 77.)
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Juan Mata, 123.), Lindelöf, Bailly (Tuanzebe, 116.), Shaw – Pogba (James, 116.), McTominay (Alex Telles, 123.)- Greenwood (Fred, 100.), Bruno Fernandes, Rashford – Cavani