Zsinórban ötödik meccsén veretlen a rimaszombati csapat

Updated: október 28, 2019

Az egyre inkább eredményesebben játszó Rimaszombati VSK megérdemelt 3:1-s győzelmet aratott idegenben a karásznóiak ellen a  közép-szlovákiai Tipos III. liga 13. fordulójában. Mindkét nógrádi csapat hazai környezetben szerzett értékes pontokat, a losonciak már szombaton a második helyen álló bánfalviak, míg a fülekiek vasárnap a nógrádi rivális kálnóiak ellen. Egy fordulóval az őszi idény befejezése előtt Fülek a hatodik, Losonc a hetedik a tabellán, míg Rimaszombat, ha lassan is, de araszol felfelé, jelenleg a tizenharmadik helyet foglalja el.

Két számjegyű vereséget szenvedett az ősszel gyengélkedő Tornalja a  közép-szlovákiai IV. liga dél csoportjának szombati idény záró mérkőzésén a listavezető Padkóc otthonában. Másnap az újonc ajnácskőiek nem bírtak a mezőköziekkel. Az ajnácskőiek 14 ponttal a tizedik helyen telelnek, míg a tornaljaiak 7 ponttal a tizenkettedikek.

A ragyolcaiaktól is sima ötöst kaptak a nyustyaiak szombaton a közép-szlovákiai V. liga D csoportjában, míg másik csapatunk, a Feled vereséggel búcsúzott Nagykürtösön az őszi idénytől, Andráši a 33. percben büntetőt rontott. A felediek ennek ellenére az előkelő harmadik helyről várják a tavaszi folytatást, a ragyolciak pillanatnyilag a hetedikek. A Nyústya – Csáb, illetve Nagyrőce – Klenóc elmaradt mérkőzéseket a jövő hétvégén pótolják, csak azután lesz teljes a tabella.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 13. forduló
Novohrad Losonc VSK – TJ Jednota Bánová  3:1 (1:1), g.: Budinský (14.), Berky (72.), Almeida (82.)
TJ Tatran Krásno nad Kysucou – Rimaszombati VSK 1:3 (1:1), g.: Maslík (14.) – Fajčík (1.), Vasylnets (66.), Vasilko (72. 11-esből)
FTC Fülek – TJ Baník Kalinovo  1:0 (0:0), g.: Jankovič (72.)

Közép-szlovákiai IV. liga, Déli csoport, 13. forduló
FK Podkonice – Tornalja Város FK  12:2  (6:1), g.: Selecký (9.), Sedliak (13., 42.), Lihan (17.), Bobok (21.), Kostúrik (45., 46., 55., 63., 70.), Barla (77.) – Duczman T. (20.), Balog (52.)
Ajnácskő 98 FC  – TJ Sokol Medzibrod 0:0

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport, 13. forduló
FK Iskra Hnúšťa –  Ragyolc KSK  0:5 (0:0), g.: Bari (50.), Durica (75., 87.), Horváth (83.), Mihályi (89.)
MFK Baník Veľký Krtíš – Feled FK  2:1 (2:0), g.: Matuška (16. 11-esből), Ádam (30.) – Kudlík (46.)

Fotó:  Novohrad Losonc VSK, Róbert Rácz