Vereséggel rajtolt a Rimaszombat

Updated: august 8, 2016

Nem sikerült a bemutatkozása a Rimaszombati VSK átszervezett csapatának és új edzőjének a 2015/2016-os bajnoki évad első mérkőzésén.

A nyári szünetben ezúttal is nagy változások történtek a rimaszombatiak háza táján. A legutóbbi bajnokságot a tizenegyedik helyen záró csapat szinte teljesen kicserélődött, alig néhányan maradtak az akkori együttesből, a kispadra pedig az a Domík Attila ült, aki korábban évekig a csapatvezetői posztot töltötte be.

Még el sem kezdődött a mérkőzés, és már a második percben a vendégek kapujában táncolt a labda. Tulajdonképpen a „semmiből“ jött a hazaiak vezető találata: Trebuňák egy védelmi hiba után lőtt a hálóba (1:0). A gól után többnyire a középpályán folyt a játék, helyzetek nélkül. A félidő végéhez közeledve aztán újra egyre veszélyesebbé váltak a hazaiak, gólt azonban a szünetig már nem sikerült szerezniük.

A szünet után aktívabbá vált a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye, az 58. percben Bavoľár szabadrúgásból lőtt a vendégek kapujába (2:0). Többnyire a folytatásban is a házigazdák veszélyeztettek, a vendégek csak elvétve jutottak el a kassaiak kapujáig. A hajrá elején aztán Trebuňák másodszor is a kapuba talált (3:0), s ezzel el is dőlt a három pont sorsa, igaz, Hattori még az utolsó pillanatban szépített (3:1).

DOXXbet Liga – keleti csoport, 1. forduló
FC VSS Košice – Rimaszombati VSK 3:1 (1:0)

Haniska, 546 néző. Vezette: Kačenga (Perát, Jekkel)

VSS Košice: Ružinský – Jonec, Vancák, Takáč (Begala 79.), Šinglár (K), Kubík, Hirjak, Bavoľár (Dordevič 79.), Kuták (Tóth 71.), Grega, Trebuňák.

Rimaszombat: Prošovský – Spasojević, Morháč, Lačarak, Hattori, Husanik, Gazda, Petrán (K), Miklovič (Püspöki 46.), Trabalík, Vasilko.

gólszerző: 1:0 Trebuňák (2.), 2:0 Bavoľár (58.), 3:0 Trebuňák (80.), 3:1 Hattori (90.)
sárga lap: Vasilko (38.), Petrán (44.), Husanik (45.)

További eredmények: FC Lokomotíva Košice – FK Spišská Nová Ves 4:2 (2:1), góllövők: Chmelo (3., 80.), Slinčák (27.), Jano (90.), illetve Palutka (45.), Vilkovský (55.); MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Odeva Lipany 0:0; Partizán Bardejov – FK Haniska 4:0 (1:0), góllövők: Hamuľak (10.), Grohoľ (67.), Kuhajdík (74.), Verčimák (82.); FK Poprad – MFK Lokomotíva Zvolen 2:2 (1:1), góllövők: Ujčík (30.), Kurák (72.), Palša (88. öngól), illetve Čertík (8.)

A 2. forduló műsora: augusztus 13. (szombat), 17,00: MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC VSS Košice, FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov, Rimaszombati VSK – FC Lokomotíva Košice, ŠK Odeva Lipany – FK Poprad, FK Haniska – MFK Lokomotíva Zvolen