Vereséggel mutatkozott be az új szlovák szövetségi kapitány

Updated: september 23, 2022

Nem sikerült az új szlovák szövetségi kapitány, Francesco Calzona bemutatkozása, ugyanis a szlovák válogatott 1:2-es vereséget szenvedett Azerbajdzsán ellen a Nemzetek Ligája C-csoportjában.

Hosszú idő után nem csak, hogy meghívót kapott, hanem kezdőként lépett pályára Bénes László, aki 83 percet töltött a pályán. A mérkőzés 44. percében Azerbajdzsán szerzett vezetést, Kökcü beadását Dadašov küldte a kapuba – 0:1. Fordulás után próbált egyenlíteni a szlovák válogatott, de a sok pontatlanság miatt nem sikerült. A hosszabbításban végül Hancko harcolt ki egy büntetőt, amit Jirka értékesített – 1:1, de a döntetlen így sem lett meg. A 95. percben egy kis szöglet után Haghverdi fejjel volt eredményes – 1:2.

Szlovákia-Azerbajdzsán 1:2 (0:1)
Gólszerzők: Jirka 11m (93.) ill. Dadašov (44.), Haghverdi (95.)
Sárga lapok: Jirka, Bénes – Almeida, Magomedalijev, Sejdijev. Játékvezető: Collum – McGeachie, Connor (mind skócia) – 2875 néző
Szlovákia: Rodák – Vallo, Šatka, Škriniar, Hancko – Bero (83. Ďuriš), Lobotka, Bénes (83. Mráz) – Regáli (63. Herc), Boženík (74. Zreľák), Jirka
Azerbajdzsán: Magomedalijev – Haghverdi, B. Hüseynov, Mustafazade, Džafargulijev – Machmudov (83. Džamalov), Eddy, Almeida (72. Isajev), Kökcü (72. Sejdijev) – Dadašov (77. Gurbanli), Šejdajev

Fotó: futbalsfz.sk