Slovnaft Cup: Történelmi továbbjutás, a legjobb nyolc között a Somorja

Updated: november 9, 2022

A KFC Komárom után az STK Somorja is történelmi eredményt ért el, ugyanis a kék-fehérek bejutottak a Slovnaft Cup legjobb nyolc csapata közé.

A somorjai együttes a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében a szintén második ligás Puhó gárdáját fogadta. A gól nélküli első félidő után az 54. percben Holiš révén vezetést szereztek a vendégek, de Csóka Bálint egy percen belül egyenlíteni tudott. A rendes játékidőben több gól nem esettt, így következtek a büntetők, melyek során 4:3 arányban a somorjai csapat diadalmaskodott. Ezzel történelmi tettet hajtott végre a csallóközi gárda, ugyanis még sosem jutott a kupasorozat legjobb nyolc csapata közé. Korábban a KFC Komárom csapata is a legjobb nyolc közé jutott.