Slovnaft Cup: Kassai győzelmével harcolta ki a továbbjutást a KFC Komárom

Updated: október 11, 2022

Kassán győzött és jutott a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe a KFC Komárom csapata, a lilák 3:2 arányban nyertek a II. liga listavezetőjének otthonában.

Sagna révén már a 8. percben vezetést szereztek a kassaiak, de a KFC részéről Tóth Gábor a 37. percben egyenlíteni tudott. Nem kezdődött jól a második félidő a komáromiak számára, ugyanis a 47. percben Turčák ismét előnyhöz juttatta a Kassa együttesét. Az utolsó negyedórában viszont a lilák remekeltek. Először Šimko egyenlített a 76. percben, majd a 87. percben Nguidjol megszerezte a győztes találatot.
Ezzel Radványi Miklós legénysége elsőként jutott a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe.

A DAC csapata október 18-án Homonnán lép pályára, a Somorja pedig egy nappal később, október 19-én a Zsolna együttesét fogadja.

Slovnaft Cup 4. forduló:
FC Kassa – KFC Komárom 2:3 (1:1)
Gólszerzők: Sagna (8.), Turčák (47.) ill. Tóth G. (37.), Šimko (76.), Nguidjol (87.)