Rimaszombati győzelem a riválisok rangadóján

Updated: október 21, 2019

Akár fél tucat góllal is nyerhetett volna a Rimaszombati VSK a közép-szlovákiai Tipos III. liga szombati fordulójában a Novohrad Losonc VSK elleni derbi mérkőzésen, ám végül is csak 3:0-ra győzött. A hazaiak a 31. percben szerezték meg a vezetést Fajčík góljával, majd az 50. percben Vasilko büntetőből növelte az előnyt. A végeredményt hét perccel később Fajčík állította be. A vendégek a mérkőzés második félidejének nagy részét nyolc emberrel játszották végig, a játékvezető előbb Madert (45.), majd Hornyákot (51.), végül pedig Pipiškét (63.) is kiállította. A nagy reményekkel induló Fülek újabb, ezúttal sima kétgólos vereséget szenvedett az árvai csapat vendégeként. A fordulót követően a fülekiek a hetedikek, a losonciak a nyolcadikok, míg a rimaszombatiak a tizenharmadikok a táblázaton.

Zsinórban hatodik meccsén nem szerzett pontot a tornaljai együttes a közép-szlovákiai IV. liga dél csoportjában, vasárnap az ötödik helyezett garamsálfalvaiaktól kaptak ki hazai környezetben. Háromgólos vereséget szenvedtek az Árra otthonában az ajnácskőiek. A tabellán az újonc Ajnácskő a tizedikek, míg Tornalja a tizenkettedikek.

A közép-szlovákiai V. liga D csoportjában szereplő mindkét gárda nagy arányú győzelmet aratott, Feledről az ipolynyékiek, míg Ragyolcról a Bozitapuszta csapata távozott kisebb zakóval. Győzelmükkel a felediek feljötteka táblázaton az előkelő második helyre, öt ponttal a listavezető Santrio Láza mögé, a ragyolciak a hetedikek.

Befejeződött a Double Star Bet (VI. liga) Rimaszombat 2019/2020-as bajnokság őszi idénye, melynek végén a Sajószentkirály teljesen megérdemelten végzett a tabella élén. A listavezető az utolsó fordulóban háromgólos sima győzelmet aratott a nagybalogiak ellen, akik végül is a mezőny második felében telelnek. Csalódást okozott a tavaly még V. ligában szereplő Osgyán, amely lelkesedése csak a harmadik helyre lett elegendő, ennél viszont sokkal többet mondó a nyolc pontos lemaradás a listavezetővel szemben. Ami pedig a nemesradnóti, uzapanyiti, illetve a rimaszécsi csapatokat illeti, szurkolóik bizonyára többet vártak csapatuktól. Folytatás április 12-én! Az FK Tatran Muráň – FK obec Lubeník mérkőzést október 27-én pótolják.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 12. forduló:
Rimaszombati VSK – Novohrad Losonc VSK 3:0 (1:0), g.: Fajčík (31.), Vasilko (50. – 11-esből), Fajčík (57.)
MŠK Námestovo – FTC Fülek 2:0 (2:0), g.: Habiňák (12.), Gelčinský (40.)

Közép-szlovákiai IV. liga, Déli csoport, 12. forduló
ŠK Badín – Ajnácskő 98 FC 3:0 (2:0), g.: Kollár (15., 36.), Tóth (76.)
Tornalja Város FK – FK Šalková, g.: 0:1 (0:0), g,: Palovič (58.)

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport, 12. forduló
Feled FK – Ipolynyék SK 6:0 (2:0), g.: Andráši (18.), Radics (45.), Kudlík (47., 62.), Kökény (68. 11-esből, 81.)
Ragyolc KSK – 1. FK Buzitka 5:0 (2:0), g.: Bencsík (10.), Dianiška (41., 57.), Ďurica (70.), Radics (72.)

Double Star Bet (VI. liga) 9. forduló
FK obec Lubeník – Uzapanyit TE 5:1 (3:0), g.: Černota (13., 42., 65.), Vojčík (33.), Darči (77.) – Kovács (70.)
Rimaszécs SK – Osgyán TE 0:3 (0:1), g.: Laššák (6.), Janoštiak (63., 88.),
Nemesradnót FC – OFK Sirk 3:2 (3:0), g.: Seres A. (5.), Bari B. (9., 34.) – Ziman (88., 90.)
Sajószentkirály TE – Nagybalog TE-FK 3:0 (2:0), g.: Igo (32.), Zsíros (42.), Sipos (80.)
FK Tatran Muráň – MFK Jelšava 0:2 (0:2), g.: Michal (4.), Jobbágy (9.)