Régiófoci: Rimaszombat először nyert az új idényben

Updated: október 7, 2019

A közép-szlovákiai Tipos III. liga hétvégi 10. fordulójának legnagyobb meglepetése az eddig még nyeretlen Rimaszombati VSK hazai győzelme a jóval esélyesebb és nagyobb célokért küzdő ellenfelük, a Füleki FTC ellen. A gömöriek gól nélküli félidőt követően a második játékrész elején vezetést szereztek, amire a vendégek gyorsan válaszoltak büntetőből. Nem sokáig örülhettek a sárga – kékek, mert négy percre rá Juhács Csaba góljával már újra a vendéglátóknál volt az előny. A középmezőnyhöz tartozó losonciak ezúttal idegenben szereztek értékes pontokat.

A közép-szlovákiai IV. liga dél csoportjában a tornaljaiak újabb vereséget szenvedtek hazai környezetben. Taktikus játékkal az újonc Ajnácskő három ponttal távozott a sereghajtó, eddig még nyeretlen poltáriak otthonából.

Folytatta jó szereplését a közép-szlovákiai V. liga D csoportjában a Feled, amely magabiztosan nyert az újonc vámosfalvaiak ellen.

Csak a jolsvaiak nyertek idegenben a Double Star Bet (VI. liga) 7. fordulójában, akik ötször vették be a szirkiek kapuját. Az éllovas Sajószentkirály csapata kétgólos győzelmének köszönhetően továbbra is a tabella első helyén áll.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 10. forduló:
Rimaszombati VSK – FTC Fülek 2:1 (0:0), g.: Fajčík (49.), Daško (53. 11-esből), Juhász (57.)

Közép-szlovákiai IV. liga, Déli csoport, 10. forduló:
Tornalja Város FK – FK Partizán Čierny Balog 1:3 (1:2), g.:  Duczman T. (12.) – Pečovský (32.), Gazda (38. öngól), Mózer (66.)
TJ Sklotatran Poltár – Ajnácskő 98 FC 0:2 (0:1), g.: Molnár (45.), Genský (68.)

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport, 10. forduló:
Feled FK – TJ Družstevník Mýtna 3:0 (0:0), g.: Lakatos (57., 63.), Radics (83.)

Double Star Bet (VI. liga) 7. forduló
OFK Sirk – MFK Jelšava 3:5 (2:3), g.: Cinka (12.), Javor (40.), Halmo (54.) – Jobbágy (18., 89.), Michal (19., 78.), Sendrej (35.),
FK obec Lubeník – Rimaszécs SK 4:2 (0:2), g.: Germánus (53.), Ruso (56.), Vojčík (61.), Belán (77.) – Lakatos Zs. (12.), Váradi R.(25.)
FK Tatran Murány – Nagybalog TE-FK  5:0 (3:0), g.: Helik (24.), Cibuľa (32., 67.), Fülöp (39. 11-esből), Goldschmidt (78.)
Nemesradnót FC – Uzapanyit TE 5:4 (4:1), g.:  Radics D. (12., 23., 28.), Bari (16., 65.) – Kovács (45., 90.), Lajgút (77.), Porteleky (79.)
Sajószentkirály TE – Osgyán TE 3:1 (1:1), g.: Albert (42.), Zsíros (66., 77.) – Rubint (22.)

1. Sajószentkirály 7 5 0 2 14:6 15
2. Jolsva 7 4 1 2 24:10 13
3. Osgyán 7 3 1 3 14:9 10
4. Murány 6 3 1 2 13:9 10
5. Nagybalog 7 3 1 3 11:15 10
6. Nemesradnót 7 3 1 3 17:25 10
7. Szirk 7 3 0 4 17:18 9
8. Uzapanyit 7 2 2 3 16:15 8