Idegenben győzött a Slovan, jöhet a Ferencváros elleni rangadó

Updated: júl 13, 2022

Összejött a rangadó, a Ferencváros a Slovan csapatával mérkőzik a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében.

A pozsonyiak gól nélküli első mérkőzés után utaztak Grúziába a Dinamo Batumi csapatához. Mivel a rendes játékidő szintén gól nélkül telt, jöhetett a hosszabbítás. A 104. percben vezetést szerzett a Batumi, Davitashvili három játékos mellett betört a tizenhatosba, majd a rövid sarokba lőtt – 1:0. A 104. percben vezetést szerzett a Batumi, Davitashvili három játékos mellett betört a tizenhatosba, majd jobbról a rövid sarokba lőtt – 1:0. A Slovan a 115. percben egyenlíteni tudott, Šaponjić remek labdáját Barseghjan egy védő segítségével küldte a hálóba – 1:1. Amikor már mindenki a büntetőkre készült, a hosszabbítás utolsó perceiben szögletet végzett el a Slovan, ifj. Weiss remekül ismerte fel a helyzetet és egyből kapura lőtt, a Batumi hálóőre már csak beleérni tudott, de a labda már a gólvonalon túl volt – 1:2.

Ezzel a Slovan bejutott a Bajnokok ligája 2. selejtezőkörébe, ahol a Ferencváros ellen lép pályára.

FC Dinamo Batumi – ŠK Slovan 1:2 (0:0) hosszabbítás után
Gólszerzők: 104. Davitašvili – 115. Barseghjan, 120. Weiss
Sárga lapok: 70. Rekhviašvili, 100. Palavandišvili – 26. Kucka, 112. Weiss
Batumi: Kupatadze – Chabradze (84. Palavandišvili), Rekhviašvili, Azatskij, Azarov (106. Navalovski) – Teidi (84. Vatsadze), Altunašvili (113. Radin) – Mamučašvili, Bidzinašvili (62. Jigauri), Davitašvili – Flamarion
Slovan: Chovan – Medveděv (114. Green), Kašia, Abena, Pauschek (106. Ramirez) – Kankava – Čakvetadze (62. Barseghjan), Holman (46. Šaponjič), Kucka (114. Mustafič), Weiss – Čavrič (67. Zmrhal)

Fotó: SK Slovan