Hátrányból fordítva nyert a Rimaszombati VSK

Updated: november 4, 2019

A hét végén a 14. forduló mérkőzéseivel befejeződtek a 2019/2020-as bajnoki év őszi idényének a küzdelmei a közép-szlovákiai Tipos III. labdarúgóligában. A szezon első felében gyengélkedő rimaszombatiak egy gólokban gazdag, jó iramú mérkőzésen magabiztosan nyertek Zsarnóc ellen.

Az immár második napja borongós időjárás után, szombaton délután egyre jobban szitáló esőben vette kezdetét a találkozó, melynek eredményeként egyre mélyebbé, sárosabbá, csúszósabbá vált a pálya talaja.

Hazai helyzetekkel indult a mérkőzés, de amíg ezek sorra kimaradtak, addig a vendégek első lehetőségüket kihasználva egy gyors ellentámadást követően Lenard góljával megszerezték a vezetést. Nem tartott viszont sokáig a vendégek öröme, hiszen Šulek még a 23. percben egyenlíteni tudott. Az első félidőben aztán újabb gól már nem született, hiába próbálkozott többet a házigazda, így 1-1-es döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok.

A szünet után is jól játszó Grujovič góljával gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, majd bő tíz perc múlva egy jó helyzetfelismerés eredményeként ismét ő volt eredményes, ezzel pedig lényegében el is döntötte a mérkőzést. A gól után kiegyenlítődött ugyan a játék és többnyire a pálya közepén zajlottak az események, ennek ellenére a 67. percben teljesen váratlanul, ismét Lenard ugrott ki a védők közül, és értékesítette a ziccert. A záró negyedórában aztán a hazai csapat jobbára már csak az eredmény tartására törekedett, amely végül sikerrel járt.

A végig jobban játszót Rimaszombati VSK akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, pillanatnyilag immár hat forduló óta veretlenek.

Rimaszombati VSK – MFK Žarnovica 3:2 (1:1)
Rimaszombat, 100 néző. Vezette: Dančo (Považan, Janíček)
Gólszerző: 0:1 Lenard (19.), 1:1 Šulek (23.), 2:1 Grujovič (52.), 3:1 Grujovič (62.), 3:2 Lenard (67.)
Rimaszombat: Gregor – Vasilko, Sekulič, Kamendy (Lavrík 70.), Mičuda – Paparyha, Šulek –  Nagy, Fajčík, Juhász (Kótai 90.)  – Grujovič (Vasylynets 87.). Edző: Tomáš Boháčik.

További eredmények: MŠK Fomat Martin – FTC Fülek 1:0 (0:0), ŠKM Liptovský Hrádok – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (0:0), FK Rakytovce – FK Čadca 0:1 (0:0), MFK Zólyom- TJ Tatran Oravské Veselé 0:0, TJ Baník Kalinovo – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 3:1 (1:0), TJ Jednota Bánová – TJ Tatran Krásno  nad Kysucou 2:2 (2:0), MŠK Námestovo – Novohrad Losonc VSK 2:2 (0:2)